Před dovolenou v zahraničí porovnejte nabídky cestovního pojištění

Plánujete dovolenou v zahraničí nebo se chystáte na služební cestu? Ať už jedete do ciziny z jakéhokoliv důvodu, určitě si nezapomeňte vyřídit cestovní pojištění. Zatímco v Čechách si platíte zdravotní pojištění a máte tak nárok na úhradu léčebných výloh při lékařském ošetření, v zahraničí takový servis není samozřejmostí.

Cestovní pojištění toho však obvykle pokryje mnohem více než jen samotné léčebné výlohy. Můžete si jako jeho součást zařídit také úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu nebo třeba pojištění storna zájezdu či zavazadel. Možností je dnes celá řada a každá pojišťovna nabízí trochu něco jiného. Nejlépe uděláte, pokud pečlivě zhodnotíte své požadavky a na jejich základě si zajistíte konkrétní pojistku.

Levnější nebo dražší cestovní pojištění

Mnoho lidí se snaží ušetřit, pokud si sjednávají cestovní pojištění. Srovnání dvou různě drahých produktů pak ale vychází velmi zajímavěji. Většinou totiž vyšší částku platíte za lepší servis – to znamená, že máte lépe pojištěné léčebné výlohy a k pojištění získáte ještě různé nadstandardní služby.

Přečtěte si také:  Výživa pro fitness a fitness pro ženy

Porovnávejte však nejen cenu za cestovní pojištění, která činí několik desítek korun za den, ale poctivě si přečtěte i návrh pojištění smlouvy. Ten obsahuje například výluky – to znamená body, jichž se sjednané cestovní pojištění nebude týkat. Také se podívejte, do jaké výše se léčebné výlohy kryjí a podle charakteru dovolené či pracovní cesty odhadněte, zda pro vás bude takové pojištění dostačující.

Vyberte si další připojištění

Pokud se například chcete věnovat rizikovým sportům, vyplatí se sjednat si připojištění na cesty pro tyto případy. Když cestujete starším vozem, vybírejte u pojišťoven, které nabízejí pojistku i pro váš automobil

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *