Zvládli jsme divadelní premiéru… To těžší je ale před námi!

Studentské divadlo to v dnešní době nemá lehké, někdy dokonce potřebuje pomoc od druhých… člověk by si řekl, že když se zvládne premiéra, zvládne se všechno. Chyba! Problémem totiž může být i taková drobnost, jako prostor pro reprízy. A vidíte, on nejen může, ale dokonce je! Všechno to začalo před nějakým rokem a půl…

Tehdy jsme (používám-li osobu „my“, myslím tím Veselou divadelní společnost, o. p. s.) začali poprvé zkoušet Kocoura v botách, klasickou pohádku od Charlese Perraulta. Ovšem ne v běžné úpravě, jakou hraje kde kdo, zvolili jsme si verzi Zdenky Dufkové a Pavla Cmírala s půvabnou hudbou Karla Cóna. Tvrdě jsme pracovali a v červnu 2016 jsme uvedli předpremiéru. Povedla se, hra sklidila dobré ohlasy kritiky a po prázdninách jsme plánovali oficiální premiéru a reprízy.

Bohužel, ne všichni členové souboru se zachovali profesionálně a část z nich nás v létě opustila. Všechno, co se do té doby připravilo, najednou skončilo. Představení se začalo ze dne na den budovat znovu od nuly. Ovšem díky výborné týmové práci se to podařilo. Soubor se přes podzim doplnil a v zimě se začalo zkoušet od začátku. Ostatně, na fotky (nejen) ze zkoušek se můžete podívat zde: http://kocourvbotach-cz.webnode.cz/.

Slavný den přišel v sobotu 8. dubna 2017. Od 19:30 jsme pro vyprodaný sál uvedli v Klubu Leitnerka v Brně premiéru divadelního představení Kocour v botách. Věřte nebo ne, tohle představení skončilo úspěchem a s novými lidmi se odehrálo celkově v mnohem lepší atmosféře, než to předchozí (za což ostatně patří všem, kdo se na něm podíleli na jevišti i v zákulisí, dík).

Jenže ani po premiéře není všechno ideální. Rádi bychom Kocoura v botách sehráli pro mimobrněnské publikum, nejlépe v neděli, odpoledne, aby mohly přijít i rodiny s dětmi, když už je to pohádka. Ale k tomu potřebujeme vaši pomoc. Pokud někdo z vás ví o vhodném prostoru v okolí Brna, kde by se dalo představení za oboustranně přijatelných podmínek sehrát, pak nás neváhejte kontaktovat na e-mailu thomas.kudlicka@seznam.cz. Pokud máte skutečně zájem, abychom u vás hráli, pak nebude problém se na všem dohodnout.

Vaše Veselá divadelní společnost, o. p. s.

http://veseledivadlo.cz/

Stalosemi

Publikujeme Vaše příběhy s kterými se chcete podělit s ostatními na internetu. Využijte formulář v sekci "Přidat příspěvek" nebo napište na miongem@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *