Link building a Google Bombing

Pokud patříte mezi ty, kteří se zabývají online marketingem a optimalizací webových stránek za pomocí linkbuildingu, měli byste zpozornět. Může se vám totiž stát, že se stanete obětí Google bombingu. Znáte tento termín? Pokud ne, dnešní článek je jako dělaný pro vás. Jak se s bombovým útokem vyrovnala dánská firma Trendhim?

Co je to Google bombing?

Je to termín pro postup, při kterém stovky až tisíce linků odkazují na vaši stránku. To nezní tak špatně. Má to ale zádrhel – tyto linky totiž nijak nesouvisí s vaším obsahem, a dokonce mohou být až nevhodné. No, a Google tyto a podobné odkazy eviduje jako spamové odkazy, a tudíž za to může vlastníka stránky náležitě potrestat – najednou se třeba vaše stránka propadne v očích Googlu nebo ztratíte svou pozici.

Jak jsem se zachovala Já?

Jako první je nejdůležitější zachovat chladnou hlavu. První věc, kterou jsem společně se šéfem udělala bylo nahlášení útoků samotnému Googlu prostřednictvím tohoto formuláře. Jako další pak proběhla kontrola bezpečnosti serverů – to abychom zjistili, zdali jsme byli případně napadeni i jinak. Nakonec jsme také prošli všechny linky, které odkazovaly na náš e-shop a odstranili ty potencionálně nebezpečné.

Jak předejít podobné situaci?

Je velmi těžké říct, jestli existuje řešení, díky kterému lze podobnému útoku předejít. Co je ale určitě jisté je, že za útokem většinou stojí jeden z vašich konkurentů. Svoje pořadí v Googlu sice ztratíte, nebo se dokonce propadnete o pár příček níže ale je důležité nepřestávat pracovat na vaší SEO strategii. Po podobném útoku totiž vaše stránka potřebuje optimalizaci více než kdy dříve. Zaměřte se tak na spolupráci s důvěryhodnými prospekty, které vaší stránce pomohou dosáhnout větší důvěryhodnosti v očích Googlu.

Autor:

Lenka pracuje v oblasti marketingu a jejím aktuálním pracovištěm je dánský internetový obchod Trendhim. Mimo práci se ale také věnuje svému blogu o životě ve Skandinávii, díky kterému poznává tajemství digitálního světa.

 

 

 

Stalosemi

Publikujeme Vaše příběhy s kterými se chcete podělit s ostatními na internetu. Využijte formulář v sekci "Přidat příspěvek" nebo napište na miongem@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *