Cizí jazyk jako výstup z komfortní zóny

Náklady příležitosti. Obyčejné slovní spojení, užívané především v ekonomii, jehož definice je však každodenní realitou nás všech. Můžeme pracovat, jít se bavit, nebo si zapsat třeba kurz angličtiny.

Žijeme ve 21. století, máme obrovskou škálu možností a volba naší reality je prakticky na nás. Zní to skvěle, o to těžší je pak však najít balanc a rovnováhu při každodenních činnostech.

Přinejmenším každý student zažil oblíbené odsouvání povinností na neurčito, přesunování zkoušek na pozdější termíny a zazdívání nepříjemný úkolů. Mnoho lidí pak, a to nejen z řad studujících, často zabředne do stereotypu a zůstane stát na místě. Veškeré činnosti se zautomatizují a stanou se rutinou.

Nejosvědčenějším způsobem, jak se této rutině bránit, je porušovat ji. Vystoupit z prostoru svého pohodlí, kterému se říká komfortní zóna, a začít dělat věci, které nás vyvedou z automatizace všedních dnů.

Účinným způsobem je určitě sport, zejména pro lidi, kteří sportu až tolik neholdují. Zvlášť v tomto období, kdy nás venku začínají hřát sluneční paprsky, nemůže být lepší volba než vytáhnout tenisky a kolo a vyrazit za pohybem do přírody.

Chutným výstupem z komfortní zóny je třeba jídlo. Zkoušení nových chutí a receptů, nákupy neznámých ingrediencí. Každodenní vaření už nikdy nebude nuda. A proč vlastně jednou za čas nezkusit nějakou novou restauraci a neudělat si romantický večer ve dvou nebo zábavnou jízdu s kamarády v tom novém podniku za rohem?

Ač se jen těžko může zdát, zvlášť pro milovníky dobré kuchyně, něco lepšího, než je ochutnávání nových dobrot, věřte, že něco takového existuje. A to ochutnávání těchto pochutin s výhledem třeba na azurové moře.

Dalším lákavým způsobem, jak vystoupit aspoň na chvíli ze stereotypu, je totiž cestování. A nemusí to být cestování za spoustu peněz na druhý konec světa, cestovat za krásnými místy se dá i v rámci republiky.

Díky cestování nejen že vystoupíme ze své komfortní zóny, jelikož každý náš krok po opuštění domova provází velká nejistota, co se bude dít dál, ale taky je to skvělá forma poznávání jiných zemí, kultur a hlavně sebe sám.

A věřte, že věta, že se v cizině nedomluvíte, je vůbec to nejhorší výmluvou.

K tomu může směřovat další bod na našem pomyslném seznamu úniku z rutinního života, kterým je sebevzdělávání. Kolik času denně věnujeme sociálním sítím a sledováním oblíbených programů a seriálů? Tady si však každý musí sáhnout do vlastního svědomí sám.

A pokud opravdu nenajdeme tu hodinku pro vlastní rozvoj denně, věnovat sám sobě hodinu alespoň jednou týdně by měla být samozřejmost. Skvělou možností, jak se v životě pohnout dál a udělat něco pro sebe, mohou být právě třeba jazykové kurzy – studium angličtiny, díky které se otevírají téměř všechny dveře světa. Bez výmluv.

Jazyková škola Brno nabízí možnost studia jazyků, mezi nimi třeba i kurz angličtiny, v přátelské atmosféře v samotném centru Brna. Můžete se domluvit na čase kurzu, který Vám bude vyhovovat a začít si tak alespoň jednou týdně v diáři odškrtávat splněno za výstup z komfortní zóny, za vykonání něčeho pro svůj rozvoj a za minimálně jednu produktivní činnost dne!

A věřte, že jakmile uděláte jeden malý krok k tomu, jak svou denní produktivitu zvýšit, nápady a chuť k dalším činnostem už bude přicházet sama!

Stalosemi

Publikujeme Vaše příběhy s kterými se chcete podělit s ostatními na internetu. Využijte formulář v sekci "Přidat příspěvek" nebo napište na miongem@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *