Chyby v ložnici, které vám kradou spánek

Spánek je velmi důležitý pro naše fyzické i psychické zdraví a pohodu. V dnešní uspěchané době to platí dvojnásob. Mnoho lidí však mívá problémy se spánkem – nemohou usnout, mají přerušovaný a neklidný spánek a podobně. Nejednou však za to mohou chyby v naší ložnici.

Pracovna v ložnici

Jedním z důvodů, proč se vám špatně spí, může být i umístění pracovny v ložnici. Pokud je to i jen trochu možné, vytvořte si pracovnu v jiné části bytu či domu, než v ložnici. Jinak opravdu riskujete, že váš spánek nebude dobrý, protože neustále budete mít na očích av hlavě pracovní záležitosti.

Elektronika

Do ložnice bychom si neměli umisťovat ani zbytečnou elektroniku. Například takový televizor, který bychom našli v mnoha ložnicích dnešních lidí, není vůbec vhodným „doplňkem“ pro kvalitní spánek. Podobně ani počítač či laptop nebo rádio. Pokud to v ložnici nutně být nemusí, dejte to jinam. A pokud to tam mít potřebujete, pak to alespoň odložte co nejdále od postele.

S mobilem u hlavy

Mnoho lidí spí s mobilním telefonem u hlavy. Někteří si ho dokonce dávají pod polštář. Pokud to děláte i vy a máte problémy se spánkem, možná je právě toto ten problém. Mobil pod polštářem nebo v blízkosti vaší hlavy není vůbec dobrým spojencem pro kvalitní spánek, naopak, narušuje ho. Zvykněte si mobil na noc vypínat nebo jej odkládejte jinam než do ložnice (případně jej alespoň dejte co nejdál od postele). Pokud cestujete máme pro Vás tip na 3 aplikace na cesty!

Zrcadla

Podle filozofie Feng-šuej se nedoporučují v ložnici ani zrcadla, jelikož brání člověku zbavovat se starých emocí. Ať už se s touto filozofií ztotožňujete nebo ne, pravdou je, že některým lidem prostě zrcadla v ložnici opravdu překážejí a mají z nich špatný pocit. Pokud je to i váš případ, zkuste zrcadla z ložnice odstranit, nebo je alespoň na noc překrývejte závěsem.

Příliš teplo a sucho

Problémem, který mnohdy může za špatný spánek, je i nesprávná teplota v místnosti na spaní. Ta by neměla překročit 20 ° C, optimální je udržovat v ložnici 18-19 ° C. Dobrým zvykem je také často v ložnici větrat, zejména před spaním. Někdy může být nepříjemný spánek způsoben i suchým vzduchem v místnosti. To lze vyřešit pomocí kvalitního zvlhčovače.

Příliš mnoho věcí

Množství věcí, které by v ložnici neměli co dělat, mají i negativní dopad na psychiku. Nejenže to dobře nevypadá, pokud máte v ložnici odložené nepotřebné cvičební stroje, příliš mnoho různých doplňků, židlí s opěradly plnými navěšenými věcí či dokonce žehlícího prkna se spoustou prádla čekající na vyžehlení … To vše na vás ovlivňuje, i když si to neuvědomujete. Ložnice by měla být naší svatyní, místností, která slouží na dokonalý relax a odpočinek. Dejte si proto závazek, že (například i v rámci jarního úklidu) si svou ložnici důkladně uklidíte, aby se vám spalo lépe

Stalosemi

Publikujeme Vaše příběhy s kterými se chcete podělit s ostatními na internetu. Využijte formulář v sekci "Přidat příspěvek" nebo napište na miongem@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *